Przejdź do treści

Sąsiedztwo

Indianie słyną z tego, że osiedlają się sąsiedztwie szczególnie pięknych obszarów. Pobyt w Osadzie Indiańskiej pozwoli na odkrycie niezwykle urokliwych miejsc, które na długo zapadną w pamięci.

W sąsiedztwie Osady Indiańskiej znajdziemy:

Ścieżka przyrodnicza „Bobrówka”

Prowadzi przez pięknie zachowane siedliska leśne wokół stawu Gościnieckiego oraz rzeki Bobrówki. Ścieżka jest utwardzona, a w miejscach podmokłych znajdują się kładki ułatwiające przejście. Niezwykłe walory przyrodnicze oraz odgłosy lasu pozwalają odpocząć i zapomnieć o miejskim zgiełku.

Trasa liczy ok 3,3 km i znajduje się około 3 km od Osady Indiańskiej. Można ją przejść pieszo lub przejechać rowerem.

Urokliwe wrzosowisko w Nowym Orzechowie

Szczególnie we wrześniu wrzosowisko pozwala na niezwykłe doznania zarówno zapachowe jak i wzrokowe. Jest to miejsce, które umożliwia uchwycenie baśniowego klimatu, rodem z filmów o elfach. Ogromną popularnością cieszą się sesje zdjęciowe w otoczeniu rozległej wrzosowej polany.

Poleski Park Narodowy

Ze względu na małe zaludnienie jest niezwykle bogaty w różnorodne gatunki roślin i zwierząt, które znalazły w nim swoje miejsce. W Poleskim PN można spotkać np. żółwia błotnego, łosia, jelenia szlachetnego, żurawia, bobra, bielika, czaplę białą, łabędzia niemego oraz wiele innych zwierząt, których nie można zobaczyć w innych lasach. Liczne ścieżki dydaktyczo-przyrodnicze zaprowadzą nas nad piękne jeziora, tajemnicze bagna oraz bajkowe wrzosowiska, a wszystko to w otoczeniu niezwykłego, starego lasu. Ścieżki wyposażone w tablice informacyjne, ułatwiające rozpoznanie środowiska zwierząt, a kładki i wieże widokowe umożliwiają obserwowanie harmonii panującej wśród leśnych kniei.

Ścieżka dydaktyczna „Czahary”

Ścieżka „Dąb Dominik”

Ścieżka „Spławy”

Ścieżka „Perehod”

Ścieżka „Obóz powstańczy”

Ścieżka rowerowa „Mietiułka”

Ścieżka „Żółwik”

Park linowy w ośrodku Leśna Ryba – największy w regionie

Atrakcja, która przyciąga zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy może spróbować swoich sił. Park oferuje trasy: Maluch, Łatwa, Średnia, Trudna, Tyrolka.

zobacz

Stajnia Lawenda Jazda Konna